W jaki sposób spędzimy tutaj czas? 🙂

Jazda na rowerze

Wspaniałe ścieżki rowerowe wykonane w 2017 roku. To właśnie tu biegnie trasa EUROVELO! Weź ze sobą rower i ciesz się przyjemną jazdą w cieniu nadmorskich sosen.

Plażowanie

Biały drobny piasek. Takiego nie znajdziesz na innych plażach Europy 😉 Do tego szum polskiego morza. Czy może być coś bardziej odprężającego? 😉

Spacery po lesie

Domki znajdują się obok lasu. Otwierając okno usłyszysz śpiew ptaków i poczujesz sosnowy zapach.

Usłysz ciszę 😉

Wybierz to miejsce jeśli chcesz uciec od zgiełku miasta.

Grill

Przyrządź ulubione potrawy na grillu.  W naszym ośrodku zainstalowane są wygodne grille stacjonarne.

Kąpiele słoneczne

Wiadomo, że nad morzem słońce opala najlepiej 😉
Możesz się także opalać siedząc wygodnie na tarasie domku.

Fotografia

Lubisz robić zdjęcia? Znajdziesz tu plenery nadmorskie oraz piękne tereny leśne.

Kontakt z naturą

Ośrodek sąsiaduje z lasem z którego dobiegają odgłosy natury. Jeśli masz ochotę na spacer w lesie, to wystarczy dosłownie kilka minut aby tam dotrzeć.

Spływy kajakowe

Zabierz rodzinę na spływ pobliską rzeką Piaśnicą, można nią dopłynąć do samego morza 🙂

Kręgle

Zapisz się na rodzinną partyjkę kręgli w pobliskim Gniewinie

Basen

Chcesz odmiany od plaży? Przyjedź na basen do Gniewina 🙂

Konie

Skorzystaj z jazd konnych w stadninie w sąsiednim Lubiatowie

Atrakcje kopalina i okolicy

Plaża

Piękna, piaszczysta plaża oddzielona od miejscowości lasem sosnowym. Od Bursztynowej Osady masz jakieś… 1700 m do plaży i możesz się tam dostać pieszo, rowerem bądź, jeśli nie lubisz ruchu, samochodem 😉 Przy samej plaży jest parking gdzie możesz zaparkować swoje auto. Sama plaża w Kopalinie jest szeroka i niezbyt zatłoczona. Jeśli nie lubisz tłumów na plaży, jak np. we Władysławowie czy na Półwyspie Helskim to Kopalino jest bardzo dobrym wyborem 🙂

Ścieżki rowerowe

Kopalino to raj dla rowerzystów. Okoliczne trasy mają małe różnice poziomów co sprawia, że nawet mniej zaawansowani rowerzyści są mogą czerpać mnóstwo przyjemności z pokonywania ich. Możliwe są także wycieczki rodzinne ponieważ trasy są łatwe oraz bezpiecznie położone wśród nadmorskich sosnowych lasów. Tutaj także przebiega trasa Eurovelo biegnąca wokół Bałtyku. Przyjeżdżając do Kopalina nie zapomnij wziąć ze sobą roweru!

Jezioro kopalińskie

Tylko 500m dzieli Bursztynową Osadę od prywatnego jeziora Kopalińskiego, które jest dość nieduże w porównaniu z innymi jeziorami takimi jak Łebsko, Gardno czy Sarbsko, ale ma swój urok i jest bardzo ciekawe. Można w nim także zanurzyć wędkę w oczekiwaniu na wielką rybę 🙂 Jezioro otoczone jest malowniczym lasem, który odbija się w jeziorze jak w lustrze. Na brzegu można jest miejsce do odpoczynku na którym można zrobić krótki piknik. Jezioro znajduje się przy drodze na plażę nadmorską więc idąc z Bursztynowej Osady nie musisz nadrabiać drogi aby się nim nacieszyć 🙂

Wydma lubiatowska

Wydma góruje nad tutejszymi piaskowymi wzniesieniami i stanowi doskonały punkt widokowy. Należy do wymn ruchomych i w zależności od siły wiatru przemieszcza się od 2 do 4 metrów na rok zasypując las bukowy zmieniając tym samym panujący tu krajobraz. Sama wydma nie należy do największych w Polsce, co powoduje, że nie ma tu zbyt wielu turystów i można kontemplować ją w kameralnym gronie.

Latarnia morska w stilo

Zbudowana przez Niemców w 1904 roku. Obecnie jest dostępna do zwiedzania dla turystów. Bardzo ciekawy obiekt, który znajduje się około 1 km od plaży. Po wspięciu się na samą górę wąskimi schodkami możemy podziwiać panoramę okolicy wraz z widokiem na morze. Latarnia morska w Stilo znajduje się w odległości około 10 km i można do niej dotrzeć po około półgodzinnej przejażdżce rowerem.

Szlaki turystyczne

Wokół Kopalina znajduje się kilka oznaczonych tras turystycznych dzięki którym możesz lepiej poznać tą część polskiego wybrzeża przemierzając malownicze nadmorskie wsie oraz wspaniałe lasy, bory, wydmy, plaże. Zobacz zabytki przyrody oraz skosztuj przysmaków serwowanych przez kaszubskie restauracje.

Szlak ŻÓŁTY

Długość: 9 km. Rozpoczyna się tuż za Choczewem i prowadzi poprzez: Kierzkowo, potem w kierunku leśniczówki Szklana Huta gdzie przecina się ze szlakiem niebieskim. Kończy się w lesie na granicy z gminą Krokowa.

Szlak niebieski

Długość: 13 km. Rozpoczyna się na parkingu za Osiekami. Można tutaj zostawić auto i przesiąść się na rower. Ta ścieżka przyrodniczo-leśna prowadzi na północ koło Wydmy Lubiatowskiej i dalej, wzdłuż brzegu morskiego aż do połączenia ze szlakiem żółtym.

Szlak zielony

Długość: 10 km. Prowadzi wokół malowniczego Jeziora Choczewskiego zahaczając o Starbienino. Po drodze można zobaczyć elektrownię wiatrową oraz farmę baterii słonecznych. Na tej malowniczej trasie znajdziesz także wygodne punkty odpoczynku.

Szlak pomarańczowy

Długość: 22,5 km. Rozpoczyna się nieopodal Bursztynowej Osady i wiedzie przez Kopalino, Sasino, Słajszewo. Jadąc tym szlakiem koniecznie trzeba odwiedzić latarnię morską w Stilo 🙂 Szlak kończy się za miejscowością Sasino.

Ścieżki piesze

Kopalino jest rajem dla miłośników wędrówek pieszych. Można tu przemierzać niezliczone kilometry przez malownicze nadmorskie lasy sosnowe wijącymi się wśród drzew ścieżkami. Okoliczne miejscowości połączone są drogami leśnymi niedostępnymi dla ruchu samochodowego. Są także ścieżki, które można przemierzać jedynie pieszo. Przykładem jest ścieżka przyrodniczo-leśna Szklana Huta. Obejmuje ona 12 przystanków zlokalizowanych w lesie. Ścieżka znajduje się w okolicy leśniczówki Szklana Huta. W Szklanej Hucie znajdują się także ślady osadnictwa z epoki żelaza w postaci kurhanu.

Ścieżki konne

Na terenie gminy Choczewo istnieje kilkadziesiąt kilometrów wyznaczonych szlaków konnych a w samym Lubiatowie, sąsiadującym z Kopalinem, znajduje się stadnina konna kierująca swoją ofertę zarówno do początkujących (spacery i nauka jazdy konnej), zaawansowanych (szkolenia na maneżu, wycieczki w teren). W okolicznych stadninach prowadzona jest także hipoterapię. Możliwe są także przejażdżki bryczką.

DLA SMAKOSZY 🙂

Spróbuj kaszubskich potraw! Czy wiesz, że produkty z gminy Choczewo zostały wpisane na listę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Są to: „Kaczka po pomorsku” oraz „Śledź pomorski solony z beczki w zalewie słodko-kwaśnej”. Znajdziesz tu wiele miejsc gdzie dobrze zjesz. Smakosze szczególnie sobie chwalą takie miejsca jak restauracja „Ewa zaprasza” w Sasinie.

Rezerwaty przyrody

Podziwiaj naturę, która jest ściśle chroniona przed ingerencją działań człowieka w ramach rezerwatów zlokalizowanych nieopodal Kopalina.

rezerwat Choczewskie Cisy

Stanowisko odradzającego się cisa na jedynym tak dużym obszarze w województwie pomorskim. Cis jest zaliczany do najwolniej rosnących, długowiecznych drzew iglastych. Rezerwat znajduje się około 2 km od Sasina.

rezerwat Mierzeja sarbska

Mierzeja położona jest pomiędzy plażą (od północy) a Jeziorem Sarbsko (od południa). Rezerwat składa się z wąskiego pasma wydm nadmorskich, który nie przekracza 1 km szerokości. Najwyższe wydmy osiągają 25 m wysokości. Lasy znajdujące się na terenie rezerwatu to głównie zespoły boru bażynowego. Można tam także znaleźć wrzosowiska wierzbowo-wrzościowe.

rezerwat Wąwozy Borkowskie

Położony w odległości 1 km od miejscowości Borkowo w gminie Choczewo. Rezerwat stanowi zbocze leśne stanowiące integralną część doliny Chełstu. Można tu znaleźć takie rośliny chronione jak: wawrzynek wilczełyko, trzemielina zwyczajna, widłak, stoplamkę czy tojeść gajową.

Odwiedź okoliczne miasta

Bursztynowa Osada w Kopalinie może stanowić wspaniałą bazę wypadową z racji położenia w powiecie wejherowskim oraz bliskiego sąsiedztwa powiatu puckiego.

Wejherowo

Odległe o około 40 km piękne miasto, które posiada Stare Miasto w znacznej części zrewitalizowane. Warto się wybrać do zadbanego, rozległego parku miejskiego, w którym mieszczą się: place zabaw, staw, amfiteatr, woliery orła bielika, pałac Przebendowskich oraz restauracje ze smacznym jedzeniem: Campaniula i La Bella. W centrum Wejherowa znajdziesz zabytkowe kamienice, kościoły oraz deptak z punktami handlowymi i gastronomicznymi.

PUCK

Miasto położone nad zatoką pucką, nieco senne, niezbyt zatłoczone. Znajdziesz tu nadmorski klimat w postaci mariny oraz plaży miejskiej, która przyciąga białym piaskiem i cieplutką i płytką wodą w której uwielbiają się kąpać dzieci. Oprócz tego w Pucku warto odwiedzić część Starego Miasta, gdzie znajdziesz także miejsca z dobrym jedzeniem. Puck położony jest w odległości około 45 km od Bursztynowej Osady.

Władysławowo

Zawsze zatłoczone plaże, tłumy turystów na ulicach oraz całonocna zabawa. Takie jest właśnie Władysławowo odległe około 40 km od Bursztynowej Osady. Dojedziesz tu zarówno samochodem, jak również rowerem drogą wzdłuż wybrzeża w ciągu około 2 godzin. Po całym dniu spędzonym w zatłoczonym i hałaśliwym Władysławowie będziesz mógł wrócić do Bursztynowej Osady i odpocząć oraz zregenerować siły w spokojnym miejscu w Kopalinie 🙂

😉

Chcę przyjechać!

Cieszę się, że podjąłeś decyzję 🙂

Zadzwoń do mnie i upewnij się, że mamy jeszcze wolne domki w wybranym przez Ciebie terminie.

KAROLINA
Opiekun ośrodka

+48 501 093 860

Staram się być zawsze pod telefonem, ale może się zdarzyć, że nie będę mogła odebrać połączenia od Ciebie. 

W takim przypadku napisz proszę SMS’a, a oddzwonię.

Dziękuję 😉

 

Staram się być zawsze pod telefonem, ale może się zdarzyć, że nie będę mogła odebrać połączenia od Ciebie. 

W takim przypadku napisz proszę SMS’a, a oddzwonię. Dziękuję 😉
 

Napisz do nas:

Następnie dokonaj wpłaty w uzgodnionej wysokości na nasze konto:

KRAJOBRAZY POLSKI S.C.

Piotr, Patryk i Weronika Bołtromiuk

ul. Przędzalniana 113

93-286 Łódź

NIP 728-284-34-79

08 1050 1461 1000 0092 7579 9964

Kontynuowanie korzystania z niniejszej strony oznacza zgodę z polityką prywatności oraz na wykorzystanie plików COOKIES. Więcej szczegółów

 

     W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym także w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności "

Polityka prywatności Cookies

Ciasteczka (cookies) to nieduże pliki, które strony internetowe zapisują na naszych urządzeniach, za pomocą których korzystamy z internetu (komputery, laptopy, tablety i smartfony. Pełnią wiele funkcji, m.in. dzięki nim serwisy zapamiętują indywidualne preferencje użytkowników(jak np. język strony, jej kolor, układ, rozmieszczenie treści).
Cookies są potrzebne do właściwego funkcjonowania serwisów internetowych, np. tych wymagających autoryzacji – m.in. podczas logowania do konta pocztowego czy sklepu internetowego (ponadto pomagają przechowywać towary wrzucone do koszyka w sklepach online).

Umożliwiają również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dopasowania reklam. Pozwalają też tworzyć anonimowe statystyki dotyczących odwiedzin serwisów, mogą jednak być wykorzystywane do śledzenia naszej aktywności w sieci.

Jeśli użytkownikowi nie odpowiada takie zbieranie informacji, może wyłączyć obsługę ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej.

W jaki sposób zmienić ustawienia dotyczące cookies w różnych przeglądarkach?

 

        

Zamknij